Niezależne doradztwo logistyczne

W ramach naszych usług oferujemy doradztwo logistyczne - profesjonalne wsparcie w podejmowaniu właściwych decyzji w kluczowych dla Twojej firmy obszarach (produkcja, magazyn, dystrybucja), dzięki którym zwiększamy efektywność zachodzących w niej procesów. Niezależne doradztwo logistyczne świadczone jest przez nasz zespół praktyków - inżynierów i konsultantów z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami, planowaniu procesów logistycznych oraz wdrażaniu rozwiązań automatyzacji magazynowej.  

Oferujemy doradztwo w dziedzinie logistyki magazynowej, czyli wsparcie menadżerskie w różnych zakresach działania magazynu, w zależności od potrzeb klienta. Doradztwo logistyczne może pomagać w wielu problemach w firmie, m.in. kompletacji lub magazynowaniu. Skupia się również na obniżeniu kosztów magazynowych przy wzroście efektywności magazynu.

Firma LLS zajmuje się także tworzeniem całej infrastruktury magazynowej wraz z procesami magazynowymi, określamy wymagania, które powinien spełniać system informatyczny wspierający procesy na magazynie coraz opracowujemy wizję i koncepcję systemu logistycznego. Sprawdź w czym może pomóc doradztwo logistyczne twojej firmie.

Kompleksowe doradztwo od A do Z

Kiedy jest ten odpowiedni moment, by zatrudnić doradcę ds. logistyki? ZANIM przedsiębiorstwo podejmie kroki optymalizujące magazyn. Dlaczego? Dobry analityk najpierw powinien zdiagnozować problem i obszary, które go dotyczą. Dopiero po diagnozie rozpoczyna się "leczenie", czyli optymalizacja i ulepszanie magazynu oraz jego procesów przepływu. Dlatego właśnie w firmie LLS doradztwo logistyczne przeprowadzamy w kilku krokach:

  1. DIAGNOZA - audyt logistyczny Quick Check

    Audyt pozwala na zapoznanie się z aktualnym stanem logistyki, definiuje procesy przepływu, zaangażowanie zasobów ludzkich oraz istniejące w nich problemy.
     
  2. TERAPIA - analiza danych + Master Plan + symulacje procesów + Detail Plan + Project Management

    Analiza danych -
    jest etapem tworzenia modeli matematycznych, na bazie których tworzony jest Master Plan
    Master Plan jest koncepcyjnym planem nowej logistyki, uwzględniającym analizę bieżącego przepływu. W Master Planie przygotowujemy zazwyczaj 2-3 projekty magazynu z uzasadnieniem wyborów oraz ze wstępną kalkulacją kosztów wdrożenia (CAPEX) i użytkowania (OPEX).
    Detail Plan to planowanie szczegółowe zatwierdzonej wersji projektu. Na tym etapie szczegółowo opisujemy procesy, funkcjonalności, automatyzację. Przedstawiamy projekt systemu magazynowego WMS i specyfikację techniczną.
    Project Management to już etap realizacji i wdrożenia. Rozpisujemy przetargi, analizujemy zgłoszenia, weryfikujemy dokumentację i wdrażamy automatyzację magazynową.
     
  3. PROFILAKTYKA - konsulting logistyczny

    Po wdrożeniu nowej logistyki w magazynie należy ciągle obserwować i audytować zachodzące w nim procesy. Konsulting logistyczny pomaga w zarządzaniu zmianami w organizacji i zasobami ludzkimi w magazynie, a także pomaga szybko reagować na zmiany. Dzięki ciągłemu nadzorowi można dokonać zmian optymalizacyjnych jeszcze zanim pojawią się pierwsze przestoje czy problemy, których wcześniej nie dało się przewidzieć.

Zobacz ofertę

Obszary doradztwa logistycznego w przedsiębiorstwie

  • magazyn i produkcja - doradztwo w zakresie logistyki i przepływu towarów;
  • wąskie gardła - znalezienie wszystkich obszarów, które ograniczają lub spowalniają procesy logistyczne, generując dodatkowe koszty (audyt logistyczny na etapie QUICK-CHECK);
  • koszty - wsparcie w optymalizacji kosztów w procesie planowania nowego magazynu;
  • zasoby ludzkie - pomoc w optymalizacji zużycia środków pracy, zwiększenia wydajności i efektywności;

Doradztwo logistyczne to przygotowanie spójnych, efektywnych i indywidualnie dopasowanych rozwiązań dla przedsiębiorstwa, w celu zwiększenia jego wydajności i zoptymalizowania procesów i kosztów.

Korzyści płynące z doradztwa logistycznego

  • uzyskanie obiektywnej, eksperckiej oceny bieżącego stanu
  • zwiększenie efektywności działań
  • optymalizacja kosztów procesów logistycznych
  • poprawa wydajności magazynu
  • zmniejszenie ryzyka podejmowania błędnych decyzji
  • zwiększenie wydajności zespołu
  • ocena korzyści zautomatyzowanych rozwiązań
  • uzyskanie większej kontroli nad procesami produkcji i magazynowania
  • wyznaczenie nowego kierunku działań, nastawionego na wydajność i zyskowność

Powdrożeniowy konsulting logistyczny

Poprzez konsulting logistyczny pomagamy Przedsiębiorcom w stałym nadzorze procesów, szczególnie po wdrożeniu optymalizacji i automatyzacji magazynu. Eksperci - praktycy, podczas indywidualnych spotkań analizują dane logistyczne, dokonują obserwacji i rozmawiają z Klientami o problemach, których nie dało się przewidzieć podczas planowania koncepcyjnego czy szczegółowego.

Konsultacje logistyczne obejmują:

  • ciągły audyt procesów logistycznych
  • zarządzanie zmianami
  • szybkie rozwiązanie kluczowych problemów
  • indywidualne propozycje optymalizacji

Interesuje Cię konsulting logistyczny? Skontaktuj się z nami. Dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa.

Skontaktuj się z nami